İzmir Panjur Sistemleri

İzmir Panjur Modelleri

Panjur modern kent yaşamının vazgeçilmez yapı elemanı…Estetik ve dayanıklı alüminyum panjur modelleri pencere – kapı ve balkon kapatmalarda güvenilir ürünlerdir. İzmir panjur modelleri sektörünün hikayesi ahşap stor (panjur) ile başlamıştır. Öncelikle panjur lüks konutlarda yaşantımıza girmiştir. Ahşap panjur Avrupa’dan örnek alınarak uygulanmıştır. İzmir panjur sistemleri ile modern ve konforlu bir konut kullanımı artık elinizde…

İzmir panjur sistemleri
İzmir panjur fiyatları

Ahşap panjurun çok pahalı olması, sanayinin gelişmesi ile birlikte plastik panjur sektörünü ortaya çıkarmıştır. Plastik panjur lamelleri (storları) alüminyum profiller ile birleştirilerek plastik panjur hızla pencere ve balkonlarda yerini almıştır. Makara ile kullanılan sistemin yerini gelişen sanayi ile birlikte alüminyum motorlu panjurlar yerini almaya başlamıştır. İlk olarak ithal edilmiştir. Bu sebepten ismi ithal panjur olarak anılmıştır. İthal panjurlar, makaralı ve motorlu sistemler olarak üretilmektedir.

İzmir panjur fiyatları
İzmir panjur

Ahşap Panjur

Ahşap panjur bakımı hayli zor olan bir ürün idi. Boya, zımpara ve ağırlığından dolayı makara arızaları ile kullanım zorluğu çıkarmıştır. Ahşap panjurun avantajı güvenlik konusunda ortaya çıkmaktadır. Ahşap panjur yalıtım açısından verim sağlamıştır.

ahşap panjur modelleri
ahşap panjur fiyatı
izmir panjur fiyatları
izmir panjur

Plastik Panjur

Plastik panjur, kolay deforme olması ve güvenlik açısından etkisi çok zayıf olan bir malzemedir. Plastik panjurun dolu yağışlarında delinmesi sıklıkla görülmüştür. Ekonomik gerekçeler ile tercih edilmiştir. Panjur sistemlerinde en uygun maliyetli sistemdir.

plastik panjur modelleri
plastik panjur lamelleri

Alüminyum Panjur

Alüminyum panjur seri imalatın artması ve panjur malzemelerinin ülkemizde üretilmesi ile maliyetler düşmüştür. Alüminyum lamellerin içi poliüretan köpük dolguludur. Alüminyum lamel malzeme yalıtım ve enerji verimliliği açısından olumludur. Uzun ömürlü ve dayanıklı malzeme aynı zamanda hafiftir. Estetik ve zarif hatları binalarımıza görsel zenginlik katmaktadır. Boya gerektirmez ve güvenlik açısından emniyetlidir.

aluminyum panjur lamelleri fiyatı
aluminyum panjur lamelleri

Panjur sistemleri konutları dış etkenlerden koruma ve güvenlik sistemlerine katkı olarak geliştirilmiştir. Günümüzde yeni yapıların temelden planlamasında panjur her zaman yer almaktadır. Farklı uygulama seçenekleri bulunan panjur çeşitleri ihtiyaca göre oluşmaktadır. İzmir panjur modelleri hakkında bilgileri sitemizde bulabilirsiniz.

izmir panjur fiyatları
izmir panjur
panjur kutusu İzmir
İzmir panjur kutusu

Panjur sistemleri Kutu Sistemleri

 1. Monoblok Kutu

 

 

 1. Gizli Kutu ( a-Demir karkas ve betopan b- Köpük hazır kutu)
  izmir panjur gizli kutusu
  izmir gizli kutu panjur

  izmir panjur fiyatları
  izmir panjur
 2. Dıştan Takma Kutu

 

 

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

Monoblok Panjur Kutusu İzmir

Doğrama ile bütünleşen mükemmel bir kutu sistemi. Monoblok kutu pvc malzemeden üretilmiştir. Doğrama montajı ile birlikte takılır. İçerisine pvc lamel ve alüminyum lamel takılabilir. Motorlu ve makaralı modelleri vardır. Motorlu sistemde kumandalı veya butonlu olarak ayrılır, istenildiği takdirde redüktör kolu opsiyoneldir. Beyaz, Ral renkleri ve Ahşap lamine kaplamalı renkler de olabilir.

izmir cam balkon fiyatları
izmir motorlu panjur

İZM-min

Detay Panjur Gizli Kutusu

Betopan ve demir karkas ile oluşturulur. İnşaat aşamasında yerine monte edilir. Üzeri sıvanıp boyanabilir. Bina ile bütün durur. Ekonomik olması itibari ile inşaatlFarda tercih edilir.

Dıştan Takma Panjur Kutusu

Mevcut pencerelerin önüne panjur takılacağı zaman tercih edilir. Kutu alüminyumdur. Kolon alnına veya kolon içine takılabilir. Ral renklerinde ve ahsap desenlerde boyanabilir. Müdahale imkanı basittir. Lameller 33’lük, 44’lük, 55’lik ve 77’lik garaj lamelleri kullanılır. Alüminyum lameller içerisi poliüretan köpük dışı alüminyum kaplamadır.

izmir cam balkon fiyatları
izmir panjur